Refleksoterapia

Refleksologia, czym jest?

Refleksoterapia

Refleksologia (oryginalna Metoda Ingham) jest to nauka o refleksach znajdujących się w stopach, dłoniach , twarzy, które mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Refleksologia jest holistyczną metodą leczenia, traktującą człowieka jako całość. Według refleksologów żaden z organów niefukcjonuje w izolacji, ale współpracuje  z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Stopy podobnie jak ręce czy twarz, mają swoją mapę obrazującą ludzkie ciało i jego wnętrze.

Celem zabiegu refleksoterapii przeprowadzanym w naszym krakowskim gabinecie jest aktywizacja sił obronnych organizmu i poprawa jego funkcjonowania. Refleksologia pobudza wydzielanie serotoniny tym samym wprowadza organizm w stan równowagi i harmonii. Sprawia , że narządy zaczynają prawidłowo funkcjonować na optymalnym dla siebie poziomie. Mówiąc najprościej refleksologia to sztuka doskonałego dostrajania organizmu, który za jej sprawą pracuje bardziej harmonijnie, przywracając nam zdrowie psychiczne i fizyczne, a także lepsze samopoczucie.

Refleksologia jest praktykowana na całym świecie. Była znana już w starożytności i jako sztuka tradycyjnego leczenia przeszła pomyślnie próbę czasu. W Polsce od 2005 r. zawód refleksologia został oficjalnie zapisany w Klasyfikacji Zawodów..

Tam gdzie medycyna konwencjonalna jest bezradna, refleksologia często pomaga. Jest odpowiedzią dla osób poszukujących naturalnej, bezpiecznej i skutecznej terapii. W przeciwieństwie do wielu innych metod nie ma żadnych skutków ubocznych. Decydując się na refleksoterapię
możemy liczyć na wyjątkowe efekty bez ryzyka, a sam zabieg jest niesamowicie przyjemny i odprężający.

Refleksologia stóp

Zabiegi refleksologii stóp usuwają blokady, zastoje żylne i limfatyczne, wspierają płodność, regulują gospodarkę hormonalną, poprawiają funkcjonowanie narządów. Pomagają w łagodzeniu skutków chemioterapii. Są swego rodzaju zastrzykiem sił witalnych, jednocześnie dając poczucie wewnętrznego spokoju. Walory refleksoterapii są zatem nieocenione, a ich zastosowanie, pozwala skutecznie wspomagać leczenie i łagodzenie licznych problemów zdrowotnych, w tym natury psychicznej.

Wskazania:
• Bólach przewlekłych różnego pochodzenia (m.in. bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne)
• Leczeniu alergii, astmy i zapaleniu zatok
• Problemach z krążeniem krwi (nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość, zimne stopy
• Schorzeniach neurologicznych różnego pochodzenia
• Zaburzeniach hormonalnych (cukrzycy, nadczynności tarczycy)
• Nieprawidłowym miesiączkowaniu, menopauzie oraz bezpłodności, leczeniu cyst na piersiach i
jajnikach
• Chorobach układu trawiennego (reguluje zaparcia, wzdęcia, zgagę)
• Bólach kostno-mięśniowych (kurcze, osteoporoza, reumatyzm, uczucia ” ciężkich nóg”)zaburzeniach
układu moczowego (niewydolność nerek, zatrzymanie wody i obrzęki, choroby pęcherza moczowego,
prostaty)
• Chorobach skóry (m.in. trądziku, egzemach)
• Walce ze stresem i napięciem psychofizycznym (lękami, fobiami, moczeniem nocnym)
• Stanach przemęczenia i przepracowania
• Zaburzeniach snu, koncentracji, pamięci
• Pobudzenia układu odpornościowego

Podczas zabiegu przeprowadzanego w ramach zabiegów wycisza się psychika, nadpobudliwość, przynosząc umysłowi i ciału spokój, odprężenie i relaks.Podczas zabiegu przeprowadzanego w ramach zabiegów wycisza się psychika, nadpobudliwość, przynosząc umysłowi i ciału spokój, odprężenie i relaks.