Muzykoterapia

 Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa:

Medycyna wibracyjna – to możliwość uwolnienia się od ponad 200 różnych schorzeń. Tworzone przez kamertony fale dźwiękowe przywracają prawidłową wibrację już na poziomie komórkowym. Najszybciej te zmiany odczuwane są poprzez wyraźną zmianę w ogólnym samopoczuciu, co przejawia się poczuciem wewnętrznej harmonii, spokoju oraz odczuwaniem radości.

Terapia kamertonami jaką oferujemy w naszym gabinecie w Krakowie w ramach niezwykle cenionej i coraz częściej stosowanej muzykoterapii to metoda pracy z dźwiękiem dobrana odpowiednio do chorych narządów i schorzeń. Stosowana profilaktycznie utrzymuje w zdrowiu cały organizm , nadaje umysłowi wyciszenie przynosząc ukojenie i spokój. Kiedy uaktywniamy kamertony, produkujemy czyste interwały muzyczne oparte na dokładnych , matematycznych proporcjach. Ma to miejsce na poziomie fizycznym w granicach ucha wewnętrznego, dzięki pobudzeniu ślimaka, a następnie ważnych przewodów; które biorą udział w słyszeniu. Szczególnie godna uwagi jest technika „narządowa” gdzie wykorzystujemy specjalny zestaw 15 kamertonów o głównych harmonicznych.

Niemniej jednak należy pamiętać, że dźwiękowa terapia kamertonami nie może zastąpić leczenia tradycyjnego. Muzykoterapią warto zatem uzupełniać kuracje standardowe, dla uzyskania ich większej skuteczności, a jednocześnie zapewnienia sobie lepszego samopoczucia i zdrowia ogólnego.

Mechanizm działania:

Odpowiednio dobrane wibracje oddziałują na układ nerwowy, w efekcie czego wchodzi się w stan głębokiego relaksu. Komórki, narządy i ośrodki energetyczne wchłaniają energię dźwięków.  Działanie kamertonów polega na tym, że wydobywający się z nich dźwięk trafia wprost do rozstrojonego organu i powoduje przywrócenie w nim równowagi. Wibracja działa na narząd na poziomie komórkowym, dlatego właśnie terapie kamertonami są tak skuteczne. Dzięki nim można wyleczyć większość chorób. Terapia kamertonami przynosi dobre skutki w wspomaganiu leczenia  nowotworów,  a także pomaga w leczeniu zaburzeń psycho-emocjonalnych, chorób serca, nerwic, depresji, lęków. Jej niezwykłe działanie pozwala zatem na skuteczne wsparcie wielu tradycyjnych metod leczniczych.

W terapii jaką realizujemy w gabinecie w Krakowie wykorzystywane są techniki:

W terapii wykorzystywane są techniki:

 • Kwinty czystej  więcej...
  Kamertony: C 256 Hz i G 384 HzTo najdoskonalszy interwał w dostrajaniu ciała człowieka, otwierający wrota do uzdrawiania i wyższej świadomości. Dzięki jego zastosowaniu otrzymamy natychmiast głęboką relaksację, poruszenie mięśni bez wysiłku ciała, zrównoważenie energii, pełną harmonię, spokój, wyciszenie. i. Polecane są przede wszystkim osobom ze schorzeniami dotyczącymi psychiki, umysłu i stąd płynących zaburzeń. Są pomocne w problemach braku skupienia, zaburzonej koncentracji, czy stresie. Wspaniałe efekty przynoszą u dzieci z autyzmem, Downem, w przypadkach ADHD, nerwicach, depresjach, stanach lękowych czy maniakalnych, schizofrenii, w mikrouszkodzeniach korowych, wszystkich chorobach psychicznych, ale także w chorobie Alzheimera czy SM.
 • Oczyszczająco-regulująca i wspomagająca leczenie nowotworów więcej...
  Wskazania: likwidacja bloków energetycznych, odtruwa, odżywia, przygotowuje ciało do innych technik. Prowadzi do wypośrodkowania, zharmonizowania energii w organizmie (w tym czakry, meridiany)

  W tej technice wykorzystywanych jest 8 kamertonów o częstotliwościach skali C-dur, Skala Pitagorasa :
  • C – 256 Hz i C2 512 Hz czakram podstawy, kolor czerwony.
  objawy zaburzeń : obstrukcja, nadwaga, chorobliwa chudość, choroby odbytu i jelita, krwi, nadnercza, układ limfatyczny, splot układu nerwowego.

  • D – 288 Hz czakram seksu, kolor pomarańczowy
  objawy zaburzeń: impotencja, wszelkie choroby narządów płciowych, artretyzm, choroby przewodu moczowego, nerek, pęcherza, choroby krwi i układu limfatycznego, macica, jądra, jajniki, zastoje.

  • E – 320 Hz splot słoneczny, kolor żółty
  objawy zaburzeń: mdłości, bóle i wrzody żołądka, choroby układu trawiennego, zatrucia pokarmowe, zaburzenia trawienia, zaburzenia pracy wątroby, cukrzyca, kamica woreczka żółciowego, bóle w jamie brzusznej, trzustka.

  • F – 341.3 Hz czakram serca, kolor zielony
  objawy zaburzeń: zaburzenia pracy serca, choroby krążeniowe, płuc i oskrzeli, guzy piersi, schorzenia skóry, astma, alergia, bóle pleców, rąk i ramion, smutki żale.

  • G – 384 Hz czakram gardła, kolor niebieski.
  objawy zaburzeń: patologie tarczycy, choroby gardła i jamy ustnej, chrypka, jąkanie, powiększenie węzłów chłonnych, napięcia w barkach i lęki, przytarczyce, uczucia, emocje, utrudniona komunikacja.

  • A – 432 Hz trzecie oko, kolor indygo
  objawy zaburzeń : problemy z koncentracją, nauką, zaburzenia neurologiczne, padaczka, choroby układu nerwowego, mózgu, ślepota i kłopoty ze wzrokiem, uszami, choroby kręgosłupa, bóle głowy, intuicja, przysadka, szyszynka, układ nerwowy, głęboki relaks.

  • H – 480 Hz czakram korony, kolor fioletowy
  objawy zaburzeń: ciągłe zmęczenie, zaburzenia energetyczne, nadwrażliwość na światło i dźwięk, depresje natury duchowej, silne migreny, kontakt z niebem, wszechświatem.

 • Akupresura wibracyjna  więcej...
  inaczej refleksoterapia kamertonami OT32, OT64 lub w przypadku niemowląt OT128.
  Polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów stopy (czasem ciała). Oddziałuje na wszystkie narządy wewnętrzne. Celem zabiegu jest aktywizacja sił obronnych organizmu i poprawa jego funkcjonowania. Refleksoterapia pobudza wydzielanie serotoniny tym samym wprowadza organizm w stan równowagi i harmonii. To sztuka doskonałego dostrajania organizmu. Zabieg ten usuwa blokady, zastoje żylne i limfatyczne, wspiera płodność, reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia funkcjonowanie narządów. Pomaga w łagodzeniu skutków chemioterapii.
 • Biorezonansu  więcej...
  Zawiera dwa kamertony 256 Hz, z których jeden posiada możliwość dostrajania się do innych częstotliwości. Służy do wyrównywania fal mózgowych w celach leczniczych przy wszelkich chorobach psychicznych, depresjach, stanach apatii, u dzieci autystycznych, u osób upośledzonych umysłowo oraz przy bulimii i anoreksji. Biorezonans prowadzi do stanu głębokiej medytacji, sprzyja rozwiązywaniu problemów i twórczym myślom. Pomaga osiągnąć długi stan skupienia myśli, tworzyć ciągi myślowe. W trakcie seansu można stosować afirmacje w oparciu o wiedzę z zakresu psychosomatyki dr Hammera.• Delta 1-4 Hz, są odzwierciedleniem głębokiego snu, reguluje poziom hormonu kory nadnerczy,
  melatoniny, działanie p/ stresowe i p/starzeniowe
  • Theta 5- 8 Hz, medytacje, głęboki relaks, kontrola bólu
  • Alfa 9-11 Hz, rozwiązywanie problemów i twórcze myślenie, pół sen, odpoczynek spokój, przyśpieszone gojenie, lepsze przyswajanie
  • Beta 12-14 Hz czasem nawet do 30 Hz to stan świadomości na co dzień.
 • Aniołów więcej...
  Kamertony anielskie:
  Anioł I – 4096 Hz, Anioł II – 4160 Hz, Anioł III – 4225 Hz.
  Wywołują stan bliski medytacji. Pomagają w podejmowaniu życiowych decyzji.Technikę używamy kilka minut wyprowadzając dźwięki na pole energetyczne, aurę.To kamertony o wysokich częstotliwościach, dzięki którym natychmiast przechodzimy w stan uspokojenia i wyciszenia umysłu. Czujemy się jak otuleni „dotykiem anioła”. Jest to wspaniałe doznanie, bliskie stanu błogości i pozazmysłowego kontaktu z istotami pozaziemskimi. Sprzyjają porozumiewaniu się ze światem duchowym, aniołami, przewodnikami duchowymi i Bogiem. Kamertonami anielskimi przywołujemy do siebie Boga, gdyż ich dźwięk wydaje się być niezwykle subtelny, nadający się do modlitwy. Przy odpowiednim wyciszeniu często pojawiają się odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące poznania Prawdy, przyszłości, pojawiają się wizje, jasnowidzenie i prorocze sny. Kamertony te ułatwiają rozwój duchowy i energią wibracji aniołów pomagają w podejmowaniu trudnych decyzji życiowych, przepełniają pomieszczenia pozytywną energią, oczyszczając je.
 • Narządowa więcej...
  Stosowane są kamertony:
  Krew – D#321.9 Hz
  Nadnercza – B 492.8 Hz
  Nerki – Eb 319.88 Hz
  Wątroba – Eb 317.83 Hz
  Pęcherz moczowy – F 352 Hz
  Jelita – C# 281 Hz
  Płuca – A 220 Hz
  Okrężnica – F 176 Hz
  Pęcherz żółciowy – E 164.3 Hz
  Trzustka – C# 117.3 Hz
  Żołądek – A 110 Hz
  Mózg – Eb 315.8 Hz
  Komórki tłuszczowe – C# 295.8 Hz
  Mięśnie – E 324 Hz
  Kości – Ab 418.3 Hz

  Każdy kamerton dostosowany został do jednego z najważniejszych narządów i tkanek ciała człowieka. Podczas odnajdywania dokładnych czasów odbicia fali, dr Barbara Hero – amerykański matematyk, artysta, muzyk „przepuściła” fale dźwiękowe przez zdrowy organ i obliczyła te częstotliwości dokonując pomiaru podczas przebiegu każdej fali dźwiękowej. Jej rewelacyjne odkrycie uznane zostało na świecie, a wyrównanie poziomu energii (wibracji) za pomocą właściwej częstotliwości w danym narządzie przynosi nieskończenie dobre wyniki u stosujących tego typu terapię.

  Wskazania:

  Usuwanie blokad przepływu energii w czakrach,
  Zaburzenia pracy narządów,
  Zaburzenia emocjonalne,
  Stany depresyjno-lękowe,
  Zaburzenia snu i koncentracji,
  Nowotwory.
  Wspiera inne terapie
  Ma działanie regenerujące i odmładzające.
  Ułatwia osiągnięcie stanu otwartości.