Muzyka, zdrowie załącz tekst: Dr Barbara Hero, podczas badań w Lambdoma Institute, udowodniła, że nasze organy wewnętrzne mają swoje konkretne częstotliwości i nawet niewielka ich zmiana skutkuje złą pracą organu. Zatem by cieszyć się zdrowiem wystarczy być dostrojonym do wibracji naszych narządów. W momencie, gdy fale dźwiękowe przechodzą przez tkanki, dochodzi do wibracji, która potrafi wzmacniać komórki organizmu i uodparniać go. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciało jest w większości zbudowane z wody, a ta bardzo dobrze przewodzi fale dźwiękowe.
Fabien Maman, kompozytor, muzyk i bioenergoterapeuta był prekursorem medycyny wibracyjnej. Rozwinął on technikę nieinwazyjnego zastosowania dźwięku kamertonów w połączeniu z odpowiednio dobranymi kolorami światła. Te dwa czynniki mają działać na punkty akupunkturowe. Przeprowadził on również wraz z Helene Grimal (biolog z uniwersytetu Gusseau) eksperyment, który pokazał wpływ fali dźwiękowej na komórki organizmu i otaczające je pole energetyczne. Seryjne “atakowanie” komórki nowotworowej falą dźwiękową, powodowało że, zaczynała ona pękać, tymczasem otaczające ją komórki zdrowe ulegały wzmocnieniu.
Naukowcy poczynili obserwację, że w zależności od rodzaju generowanego dźwięku, kształt i barwa komórki zmieniają się na różne sposoby. Na zmiany miały wpływ takie czynniki jak rodzaj zastosowanej nuty i wysokości jej wibracji. Pierwszym dźwiękiem był ksylofon a następnie wibrofon. Następnie został wyciągnięty wniosek, że istnieje zależność między między kształtem, zabarwieniem komórki oraz siłą jej bipola, a częstotliwością działającej na nią nuty. Hipoteza ta została potwierdzona poprzez obserwację zachowań zdrowych komórek krwi wielu pacjentów. Występowały pewne niewielkie różnice, ale wynikały one z indywidualnego charakteru każdej żywej komórki. Przykładowo, uderzenie w nutę C (256 Hz) powoduje, że komórki się wydłużają, zaś nuta D (288 Hz) wywołuje dość znaczne zmiany w kolorze komórek. Nuta E (320 Hz) sprawia, że komórki staja się bardziej zaokrąglone. A (440 Hz) koloryzuje komórki na różowo. Istnieje również matematyczna zależność pomiędzy częstotliwościami koloru i dźwięku. Obserwowanie zachowań komórek nowotworowych we krwi i ich reakcji na różne fale dźwiękowe z całej skali chromatycznej, wykazały stopniowe dezorganizacje tych komórek w miarę wzrostu częstotliwości niektórych nut, aż do całkowitego ich rozkładu. Publikacja tych obserwacji przyniosła ich autorowi ogromną sławę i uznanie, oraz jednocześnie rozprzestrzeniły zainteresowanie medycyną wibracyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *